Irena Wolny

Z moją klasą widziałam się ostatnio 18 lat temu, kiedy to spotkaliśmy się na  30-to leciu matury w 2004 r. Organizowane przez Towarzystwo Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Zana obchody 100-lecia szkoły były doskonałą okazją do spotkania po latach.

Razem z Markiem Ch. Postanowiliśmy zmobilizować klasę do spotkania i do wszystkich, z którymi    mieliśmy kontakt po „trzydziestce” wysłaliśmy zaproszenie na obchody 100-lecia. Zebrała się wcale  niezła ekipa, bo 11 osób, na czele z naszą Gospodynią klasową, pracująca do dzisiaj w Zanie Irenką J.

Warto było wziąć udział w obchodach 100-lecia szkoły, bo taka uroczystość zdarza się tylko raz, chociaż musiała zostać przełożona na 2022 rok. Towarzystwu Absolwentów i Dyrekcji szkoły należą się podziękowania i wyrazy uznania za przygotowanie takiej wspaniałej uroczystości. Jednak czuję pewien niedosyt, ponieważ odniosłam wrażenie, że obchody 100-lecia zostały troszkę przyćmione przez uroczystość zakończenia roku szkolnego. Uważam, że te dwie uroczystości nie powinny się odbyć jednoczasowo, zwłaszcza że 100-lecie jest uroczystością jednorazową i niepowtarzalną.

Pozdrawiam Wszystkich Irena Wolny (matura 1974)