Uroczyste otwarcie Sali Pompejańskiej nastąpiło 9 listopada 1935 roku. Sala Pompejańska była i pozostaje w pamięci uczniów Szkoły symbolem Szkoły i atmosfery w niej panującej.Twórcami tej unikalnej aranżacji byli nauczyciele i uczniowie Szkoły. Sala Pompejańska, pomimo zawieruch dziejowej, przetrwała aż do zburzenia budynku Szkoły w 2017 r.
Nauczyciele i uczniowie poczuli się gospodarzami nowej Szkoły i z energią przystąpili do jej upiększania. W 1933 r. członkowie Koła Klasycznego pod kierunkiem łacinnika Stanisława Moczulskiego i artystyczną opieką nauczyciela rysunku Wacława Prusaka rozpoczęli pracę nad wymalowaniem sali rekreacyjnej na drugim piętrze w stylu antycznym. W projekt zaangażowanych było łącznie ok. 40 uczniów, którzy namalowane arkusze papieru naklejali na ściany sali, tworząc starorzymski wzór. Ich praca okazała się tak udana, że dyrektor Ostrowski zdecydował się na przeniesienie dzieła malarskiego bezpośrednio na ściany, co nastąpiło latem 1935 r. (pracami kierował Antoni Wysocki, ojciec jednego z uczniów). 9 listopada tegoż roku nastąpiło uroczyste otwarcie Sali Pompejańskiej, która przetrwała aż do zburzenia budynku Szkoły w 2017 r.
Staraniem Towarzystwa Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół LO im. Tomasza Zana stworzono instalację upamiętniającą profesora Wacława Prusaka oraz niepowtarzalne dzieło profesora i uczniów Szkoły Salę Pompejańską. Instalacja ta znajduje się w holu na pierwszym piętrze Szkoły i składa się z dwóch fresków, wyciętych z Sali Pompejańskiej i zakonserwowanych dzięki wsparciu finansowemu Starosty Pruszkowskiego. Pozostałe elementy instalacji to: dwie kolejne kopie obrazów profesora oraz wykonane przez ucznia prof. Prusaka kol. Jana Gołębiewskiego, portret profesora Prusaka i krótka notka biograficzna. Całość odcinają dwie kolumny wzorowane na kolumnach z Sali Pompejańskiej. Stworzenie tej instalacji możliwe było dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego.Instalację odsłonięto w trakcie Spotkania Świątecznego w Szkole w dniu 07.04.2018 r.
Zdjęcie Ściany prof. Prusaka